Ratuj koty

System opieki nad bezdomnymi kotami nie działa!

Wesprzyj nasze działania i razem z nami stwórz raport na temat bezdomności zwierząt w Polsce!

Wspieram!

Wolontariat

Jeśli możemy zapobiec czemuś złemu, nie poświęcając niczego o porównywalnym znaczeniu moralnym, to powinniśmy to zrobić.

Peter Singer

Wartości, którymi się kierujemy

Efektywne działania

Uratowanie dziesięciu istnień jest ważniejsze niż uratowanie jednego, a uratowanie miliarda istnień jest o wiele ważniejsze niż uratowanie dziesięciu. Z naszych działań staramy się wybierać te, które będą w stanie pomóc jak największej ilości zwierząt.

Radykalna szczerość

Jedna z najważniejszych wartości w naszej organizacji. Dzięki szczerości jesteśmy w stanie budować silne i efektywne zespoły. Szczerość i dawanie feedbacku jest podstawą naszego rozwoju.

Transparentność

To, co robimy wewnątrz, jest widoczne dla nas wszystkich. Każdy ma wgląd w progres danych zadań. Na zewnątrz, nasza praca jest przejrzysta, a nasze wydatki podsumowujemy na koniec roku i piszemy w formie podsumowań merytorycznych.

Scout Mindset

Będziemy w stanie lepiej pomóc innym, jeśli będziemy pracować razem, aby myśleć jasno i orientować się na znalezienie prawdy, a nie próbować bronić własnych pomysłów.

Psychological Safety

Wierzymy i wspólnie budujemy zespół bezpieczny dla podejmowania ryzyka interpersonalnego. Nie boimy się popełniać błędów, wyciągamy z nich wnioski i aktualizujemy nasze działania na podstawie danych.

Krytyczne podejście do swoich przekonań

Potrafimy zweryfikować swoje myślenie, nie zakładamy, że wiemy wszystko najlepiej. Jesteśmy krytyczni wobec swoich przekonań, dzięki temu, możemy rosnąć w siłę i rozwijać się szybciej.

To tylko część wartości Troskliwego Oka, które budują kulturę naszej organizacji. Jeżeli są Ci bliskie, dołącz do nas.

Dołącz do nas!

Wolontariat dla zwierząt to odpowiedzialność, poświęcenie tego, co najdroższe w Twoim życiu, czyli czasu. To Ty zdecydujesz, jak chcesz wykorzystać swój wolny czas, my dajemy Ci taką możliwość. Przyłącz się do nas, zależy nam na budowaniu ruchu osób troskliwych, empatycznych, pomagających zwierzętom. Jeżeli chcesz razem z nami zmieniać ich los, wypełnij formularz ⇓

Co możesz robić w ramach wolontariatu w Troskliwym Oku?

  • pomagać w działaniach online, zbierać dane, robić researche
  • prowadzić social media Troskliwego Oka
  • działać w ramach fundraisingu, organizować wydarzenia
  • wesprzeć proces adopcyjny ( sporządzać umowy, szukać domu dla naszych podopiecznych)
  • zostać naszym kierowcą i w razie potrzeby pomagać w transporcie zwierząt i karmy
  • pomagać nam w zakresie prawa
  • montować i nagrywać filmy ze zwierzętami
  • wspierać działania operacyjne organizacji
  • tworzyć strony internetowe i widgety
  • pisać teksty i mieć kontakt z mediami